O KSIAZCE:
- Powstawala w latach 1988-2003 w Ameryce

- Wydawnistwo Zysk i S-ka zlozylo notatki i zdjecia w 240 stronnicowa barwna publikacje w rekordowym czasie 36 dni!

- Ostatnie zdjecie przedstawiajace Prezydenta Busha przelatujacego nad Rejonem Zero Tragedii WTC wplynelo od Bialego Domu w Waszyngtonie w dniu drukowania ksiazki.Tlocznie wstrzymano i unikatowe zdjecie znalazlo sie w ksiazce.

- ksiazka zawiera zdjecia oryginalnych kart dziennika podrozy Maxa Kolonko po Ameryce.

- 30 % tesktu nie ukazalo sie w wersji przeznaczonej do druku gdyz konsultanci uznali je za zbyt kontrowersyjne

MARIUSZ MAX KOLONKO ODKRYWANIE AMERYKI

ZAPISKI w JEEPIE

W KSIEGARNIACH W CAŁEJ POLSCE !

Max Kolonko podpisuje Odkrywanie Ameryki na Targach Książki.
To jest książka osobista. Pisałem ją głównie w samochodzie i przydrożnych motelach w czasie moich licznych amerykańskich podróży.Zaprowadziły mnie one do obozu X afganskich wieźniów w Guantanamo,
tajnego centrum obrony powietrznej USA wykutego w skałach Gór Cheyenne, do bagien Everglades, gdzie łapałem za paszcze aligatory,
na prerie Wyoming, gdzie spędziłem milenijnego sylwestra w podziemnym silosie przytulając się do rakiety miedzykontynentalnej Minuteman.
Książka ta  jest też przewodnikiem dla współczesnych Odkrywców Ameryki: Jak przyjechać do Stanów z 200. dolarami w kieszeni, aby 10 lat później przegrać na giełdzie cwierć miliona i nie być z tego powodu smutnym? Czym się różni myślenie amerykańskie od polskiego?
Gdzie spotkać Elizabeth Taylor i czego wowczas nie robić?Czym własciwie jest American Dream i jak go zrealizować?Na czym polega Polski Syndrom?
I czym się różni od Amerykańskiego Myślenia?

I dlaczego przeszkadza nam on w osiągnięciu sukcesu?
Jest to książka szczera i retrospektywna. I możecie ją czytać od dowolnego rozdziału.
Bush przechodzi do sypialni. Jest tam przez chwilę sam. Rozmawia z viceprezydentem w cztery oczy.Po chwili wraca.
- Podjąłem decyzję o "zestrzeleniu każdego cywilnego samolotu,który nie jest pod kontrolą załogi, jeśli zbliży się do celu o kluczowym znaczeniu".
Zapada cisza. Wszyscy wiedzą co to znaczy. FAA (Federal Aviation Administration- Federalna Administracja Lotnictwa) tymczasem samodzielnie podejmuje decyzję o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad krajem. Wkrótce amerykańskie niebo, które jeszcze przed godzina rysowały tysiące samolotów, staje się puste. Kiedy Air Force One wchodzi w przestrzeń powietrzną tzw. Północno-Wschodniego Korytarza ( Boston, Nowy York, Baltimore, Washington DC) eskortujące prezydenta myśliwce lecą tak blisko, że Carl  Rove, ze swego miejsca może zobaczyć twarze pilotów.
Potem, już w helikopterze, Prezydent przelatuje obok, ciągle dymiącego, gmachu Pentagonu. Wszyscy są przykuci do okien. Prezydent odwraca się:
-Przyjrzyjcie się dobrze- mówi-Tak wygląda twarz wojny w 21 wieku.
(rozdzial:Kulisy ataku na Ameryke 11 IX 2001)
film schools actors acting pr
POSKI SYNDROM Ameryka 1988 a.d. Krajem rządzi Bush. Dow*stoi na Dwóch Tysiącach z okładem. Mam przy sobie dwieście pożyczonych dolarów , chodzę po Manhattanie i pytam ludzi, gdzie tu jest Greenpoint. Za mną został cały Polski Bigos. Radio i Telewizja. Koleżanki i Koledzy. Komuniści i Bezpartyjni. Kapitaliści i Wannabies*. Sklepy pełne ludzi błąkających się między półkami załadowanymi świeżą dostawą wina marki Egri Bekaver. Drażniła mnie Polska upierdliwość. Nie potrafiłem tego jeszcze nazwać. Definicje nie przybierały kształtu słów. Pojęcia miały efemeryczną otoczkę mitu. A mimo to czułem, że żyję. Że życie jest przede mną. Tak było ze mną siedem lat wczesniej, kiedy niosłem kwiaty dziewczynie po raz ostatni. Była noc. I niebo pełne gwiazd. Byłem jak łódz urwana z cumujacej linki: ciągnęła mnie przestrzeń i nieznane, Made in USA. (CONT)
SWIATLA MARFY ( ... ) Ashley nie powiedziała nic. Objęła się rękami i sciągnęła podkoszulek przez głowę. Jej włosy przez chwilę trzymały się elektrycznie materiału potem opadły na obnażone piersi.

- Jeden kosztuje $8.50- powiedziała składając materiał równo w kostkę. Trwało to przeraźliwie długo. Obawiałem się, że lada chwila drzwi się otworzą i do środka wpadnie grupa nowojorskich turystów. Ale nie zdarzylo się nic. Ashley, wciąż półnaga, odrzuciła głową kosmyk włosów iotworzyła pytająco kasę. (CONT)

TRAGEDIA WORLD TRADE CENTER ( ... ) Zdjęcia kamer telewizyjnych wykazują, że szczyt wieży wypełniał się dymem znacznie szybciej niż miejsce bezposrednio wokół strefy uderzenia. Telefony znajdujących się tam ludzi mówią, że w pewnym momencie poprzez dym mogli widzieć tylko 3 metry podłogi przed sobą. Mowia, że zaczyna się uginać sufit i zapadać podłoga. Ludzie zaczynają się kłócić, czy wybijać szyby, czy nie. Jak stwierdzają relacje, ktoś traci panowanie, rozlegają się krzyki rozpaczy. Nim drugi samolot uderzy w wieżę południową zobaczyć będzie można pierwsze osoby skaczące z Północnej Wieży.(CONT)
UFO - TAJEMNICE NIEBA NAD SALIDA ( ... ) Był letni ranek 1996 roku. Tim Edwards w swoim mieszkaniu w maleńkim miasteczku Salida w Colorado nie mógł się dobrze wyspać. Jego córkaod samego rana przypominała mu, że tego dnia mieli pojechać w okoliczne góry pod namiot. Tim w końcu pozbył się małego natręta: -Zobacz, czy są chmury na niebie. Może będzie padać. 9. letnia Sarah wróciła jednak szybciutko: - Tato, nad domem jest statek kosmiczny. Tim zrozumiał, że dzisiaj nie uda mu się wymigać. Westchnął, wyszedł przed dom, spojrzał w niebo....i zamarł. ( CONT )
POLSKI SYNDROM - RAZ JESZCZE ( ... )Otóż Edyta Górniak dokonała majstersztyku. Zaśpiewała Mazurek Dąbrowskiego swingując takt 3/4 w jakim pierwotnie utrzymał tę kompozycję Wybicki. Zrobiła to na żywo, utrzymując tempo i tonację mimo echa odbijającego się w takich przypadkach od ścian stadionu i kilku tysięcy fanów, którzy wyli swoje w tempie lokomotywy. Polska jednak przegrała mecz i swoje szanse na narodowy i piłkarski come back. W internetowych portalach zastałem roztrzęsiony tłum rodaków, którzy przywiązali artystkę do palu i wzniecili narodowe ognisko. ( CONT)
Copyright 2007- Media 2000 Communications - a Max Kolonko Company - All right reserved