Mariusz @ ( małpa ) Kolonko...? Fenomen i kariera polskiej małpy (? ) czyli elektronicznego znaczka pocztowego @ spowodowała, że postanowiłem ustalić, kto właściwie wymyślił znaczek  @ umieszczany w każdym adresie internetowym.

Mariusz Max Kolonko: Mariusz Max Kolonko: Dlaczego @ to Małpa? W Rosji @ to Sobaczka....
i w wersji emisyjnej TVP :

Wspaniała polska rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz zaprosiła reportera TVP na wystawę swych prac poświęconych ofiarom terroryzmu. Emisja TVP Wiadomosci( 11/28/2003)
Mariusz Max Kolonko: Kiedy zobaczyłem jej rzeźby, wiedziałem, że nie będzie to zwykła relacja. Realizowałem mój esej kilka dni, włączajac jeden dzień na kręceniu 4 sekundowej sekwencji wschodu i zachodu słońca nad Manhattanem. Tak powstał jeden z najbardziej niezwykłych materiałów reporterskich jakie kiedykolwieki pojawiły sie w polskiej telewizji. Materiał w formie i warstwie formalnej był tak nowatorski, że wydawca dziennika dokonał  zabiegu cenzorskiego polegającego na przemontowaniu materiału i wycięcia niektśrych scen. W przedstawionej poniżej formie nigdy sie nie ukazał. Zadanie przemontowania materiału otrzymał mój wspaniały Kolega, św.p. Waldek Milewicz. Wyciął ostatnią sekwencję ze znamiennymi jak się potem okazało słowami...znajdujacymi sie na koncu materialu.Pół roku później dosięgły go w Iraku kule mordercy...Zobaczcie sami w oryginalnej wersji
Tim pobiegł po kamerę. To co nakręcił, przeszło potem do historii ufologii, jako jeden z najbardziej interesujących i najbardziej niewyjaśnionych przypadków UFO, jakie kiedykolwiek zarejestrowała kamera. Sześć i pół minuty materiału, które wstrząsnęły światem.
Mariusz Max Kolonko: Post scriptum z książki : Odkrywanie Ameryki:

Kilka lat potem znów przejeżdżałem przez Salidę. Restauracja ET była zamknięta. Pojechałem do domu Tima. Dziecięce zabawki, podobnie jak sznury bielizny, zniknęły z podwórka. Wiatr przewracał pustymi kartonami po kalendarzach z okolicznościowym zdjęciem UFO Tima Edwardsa. W domu nie było nikogo.

Dowiedziałem się potem, że żona Tima zniknęła uciekając z kochankiem do Montany. Wcześniej ukradła z małżenskiego konta 80 tysięcy dolarów włączając moje pół tysiąca jakie zapłaciłem za możliwość publikacji 8 sekund video Tima w polskim eterze. Takie ziemskie perfidie.

MARIUSZ MAX KOLONKO SAM FILMUJE WIEKSZOSC SWOICH MATERIALOW.SAM DOKONUJE POSTPRODUKCJI NA STOLE MONTAZOWYM.JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH DZIENNIKARZY NA SWIECIE, KTORZY ROWNIE DOBRZE CZUJA SIE ZA BIURKIEM ANCHORMANA W TLEWIZYJNYM STUDIU JAK I KURZU I TRASIE PODROZUJACEGO REPORTERA. TRZYMAL RECE NA ATOMOWWYCH PRZYCISKACH, WYPROWADZAL PROM KOSMICZNY NA WYRZUTNIE, WLASNORECZNIE ODLEWAL OSKARA - ZOBACZ W MATERIALACH NA TYCH STRONACH WWW.MAXKOLONKO.COM I WWW.WERONIKAROSATI.COM
MARIUSZ MAX KOLONKO - ODKRYWANIE AMERYKI - NOWY CYKL TELEWIZYJNY W TV4 na podstawie ksiazki:
MARIUSZ MAX KOLONKO ODKRYWANIE AMERYKI
ZAPISKI w JEEPIE
Copyright 2007 - Media 2000 Communications - a Max Kolonko Company - All right reserved